10.3.2024


Sestra sympatie je od „Apolináře“

Máme novou Sestru sympatii za rok 2023!

Všechny aktuality

Chůvičky TrueLife


Chůvičky TrueLife NannyCam V24 a H32

Narození potomka je úžasná věc, která sebou ale nese spoustu zodpovědnosti trvající celý den. Pro usnadnění rodičovských povinností přináší společnost TrueLife videochůvičky NannyCam, které dokážou rodičům pomoci tehdy, když se nemohou potomkovi plně věnovat, například v době přípravy pokrmů v kuchyni nebo v noci.

Chůvičky usnadní sledování a hlídání miminka v dětském pokojíku, když nemůžete být stále u něj. O to se stará kamera, které z dětského pokojíku přenáší obraz i zvuk do základní jednotky, kterou – díky vestavěné baterii – můžete stále nosit s sebou, a tak mít stále dokonalý přehled o tom, co se v dětském pokojíku děje. Přijímací jednotka má reproduktor a obrazovku, takže vše slyšíte i vidíte.

Na výběr jsou dvě varianty sad, jedna, nesoucí označení V24, má základní jednotku s displejem orientovaným na výšku a úhlopříčkou 2,4 palců, a ta druhá, H32, pak na šířku s 3,2 palci. Základní jednotku můžete postavit kamkoli, třeba na kuchyňskou linku, na stůl, v noci pak odložit na noční stolek. A tak jste vlastně se svým miminkem stále pohromadě. I proto, že videochůvička umožňuje komunikaci obousměrně. Stiskem tlačítka můžete na dálku svou ratolest uklidnit před tím, než se za ním vydáte do jeho pokojíku.

Vynikající je režim nočního vidění, který se automaticky aktivuje tehdy, když v dětském pokojíku zatemníte nebo po setmění, v noci. Postýlka je pak osvětlována zdraví neškodnými infračervenými diodami, a vy máte stálý přehled o tom, zda vaše ratolest spí nebo ho něco trápí.

Přenosná jednotka má v sobě vestavěnou baterii. Výhodou je režim VOX, který šetří baterii tím, že po chvíli zhasne displej a omezí přenos zvuku – ale vaše dítě je stále pod dohledem. Pokud by totiž kamera v dětském pokojíku zjistila, že se něco děje, a miminko třeba začalo plakat, zvuk i displej na základní jednotce se aktivují a vy víte, že nastává čas vyrazit do pokojíku. Abyste odlišili pláč od nevinného broukání nebo převalování miminka, můžete nastavit citlivost, při které se režim VOX aktivuje. V režimu VOX pak akumulátor vydrží přijímací jednotku zásobovat energií až 24 hodin.

Co se týče uvedení do provozu, nemusíte mít žádné obavy, že to nezvládnete. Výrobce vše připravil tak, že připojíte kamerku k adaptéru a vyberete místo, odkud je na postýlku miminka nejlépe vidět. Ideálně ji umístit mimo dosah miminka. Poté zapnete přijímací jednotku a díky živému náhledu kamerku nastavíte tak, aby snímaná scéna byla co nejlépe vidět na displeji. A to je vše. Není třeba nic nastavovat, žádná hesla nebo krkolomné nastavování Wi-Fi nebo připojení k internetu. Nic takového! Sestavu jen zapnete a hned můžete začít sledovat dění kolem vašeho miminka. Nemusíte ani kupovat a vyměňovat baterie! V případě, že se při provozu na akumulátor jeho kapacita blíží k nule, jste na to včas upozorněni. Pak stačí jednotku připojit k adaptéru, aby se akumulátor dobil.

Prima je to, že výrobce myslel i na drobnosti. Tak třeba jste informováni o teplotě v dětském pokoji. A ještě něco: pokud by některé domácí spotřebiče (mikrovlnka, vysavač, kuchyňský robot) rušením způsobily nekvalitní obraz, stiskem jediného tlačítka se vysílání přeladí jinam. Obě jednotky – vysílač (kamerka) a přijímač (základní jednotka) se automaticky spárují a vy máte opět kvalitní zvuk i obraz.

Sada je vymyšlena tak dobře, že na volném prostranství dosáhne signál z kamerky k základně až na 300 metrů, takže si základní jednotku můžete vzít s sebou i na zahradu – a přitom mít své spící dítě stále pod kontrolou. A doma? Nemějte obavy, v domácnosti je dosah 100 metrů, což je naprosto dostačující pro všechny běžné domácnosti.

A ještě něco. Výrobce chytře vestavěl do kamerky několik melodií, které můžete nechat miminku zahrát, a tak mu usnadnit jeho usínání.